Kompetentne centrum opieki nad matką i dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

Dzisiaj kobiety zwykle dowiadują się o ciąży to właśnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich ogromna czułość zezwala wykryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowe życie bywa różnorodna. Obojętnie od niej przed każdą kobietą staje niemniej jednak dylemat „komu powierzyć los własny i własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Małgorzata Radoń-Pokracka ginekolog

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
W dzisiejszych czasach w naszym kraju znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w jakich przyszłe mamy mogą liczyć na profesjonalną opiekę związaną z okresem ciąży i połogu.
W gigantycznym zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najistotniejsze, dlatego również kompleksowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży powinny być przeprowadzane przez zawodowców dysponujących nie tylko wysokiej klasy oprzyrządowaniem, jednak w głównej mierze także ekspercką wiedzą z zakresu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero zalążek macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje bez liku radości, lecz także o jego zdrowie trzeba zadbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodziciele mogą posiadać wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, w następstwie tego także zapewnienie mu fachowej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Właściwe ośrodki pediatryczne
W ośrodkach medycznych świadczących szczególne usługi z aspektu pediatrii dla dzieci tworzone są idealne warunki medyczne. Doktorowie troszczą się nie jedynie o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, jednak też o ich komfort i dobre samopoczucie, które ma prawo rzutować na rezultaty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług fachowców korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.